středa 17. dubna 2013

Tipy pro ženichy - netradiční zásnubní prsteny

Pravdou je, že většina dnešních zásnubních prstýnků, které koupíte ve většině klenotnictví, více či méně kopíruje tradiční design. Pokud se chcete trochu odlišit, následující tipy Vás mohou inspirovat, jak k věci přistoupit trochu odlišně a netradičně.

1. Trojúhelníkové kameny - Jak často vídáte v prstýnku trojúhelníkový kámen? Pravdou je, že pokud pomineme tradiční tvary jako je kruhový, čtvercový, obdélníkový (routa) a do srdíčka, mnoho dalších k vidění nebývá.
Žlutý zásnubní diamant

2. Diamant v přírodní barvě - pokud jste posledních pár let nežili na jiné planetě, museli jste si všimnout, že barevné diamanty jsou v současné době velmi žádané mezi celebritami a bohatými. Zásnubním prstenem s diamanty v přírodní žluté nebo růžové barvě se může pochlubit například Jennifer Lopez nebo Kelly Clarkson.

Existují však také v jiných barvách jako je modrá, zelená, šampaň nebo oranžová, které jsou mnohem dostupnější. Diamanty s přírodním zbarvením jsou asi desetitisíckrát vzácnější, než bezbarvé diamanty, proto jsou nejen krásné, ale také velmi unikátní.

3. Zajímavé tvary - Prsteny, které mají jiný než tradiční kruhový tvar jsou neobvyklé přitahují pozornost. Například prsten, který se jako had vine okolo prstu nevídáte každý den. Pokud zkombinujete barevný kámen s prstenem ve tvaru hada, získáte velmi unikátní klenot. 

4. Surový diamant - Co takhle prsten s kamenem, který nebyl vybroušený a vyleštěný? Je jiný vzhledově i pocitově a tajemství, které v sobě skrývá je svůdné a přitažlivé.

5. Art Nouveau - "nové" umění, které bylo nejpopulárnější mezi lety 1890-1910 nikdy nevyšlo z módy. Prsteny navržené uměleckými hnutími této doby působí velmi moderně i dnes.

6. Proč diamant? - Kdykoli se řekne zásnubní prsten, téměř vždy nás napadne prsten s diamantem. Na výběr však máme i spoustu jiných drahých kamenů jako jsou safíry,  rubíny, smaragdy nebo perly, které proti klasickému diamantu mohou působit velmi netradičně.

Zásnubní prsten palladium
7. Drahé kovy - Když už se vyhýbáme diamantům, proč nevypustit kámen úplně? Zlato, ať už žluté, bílé nebo růžové, platina a palladium jsou krásné i samy o sobě.

8. Vytetovaný prsten - Tato volba určitě není pro každého, ale pokud jste trochu divočejší, nebo často ztrácíte věci, co si nechat prsten vytetovat?

9. Černá je černá - Technicky tato kategorie spadá do barevných kamenů, ale černé diamanty jsou v současné době velmi oblíbené. Mezi celebritami je podbných kamenech nebývalá poptávka a když Pan Božský žádal Carrie o ruku v Sexu ve městě, hádejte jakou barvu měl kámen v prstenu?

Koupili byste své vyvolené nějaký netradiční prsten? A co Vy nevěsty, chtěly byste dostat nějaký prstýnek z tipů výše? Povězte nám o tom v komentářích!

www.satyglamour.cz

1 komentář:

  1. Už dlouho přemýšlím, jaký koupit a kde. Ale vytetovaný prsten tradiční kov určitě nenahradí:)

    OdpovědětVymazat